Ulaşım

ANKARA-ÇANKIRI

Şehirlerarası Otobüs ile;

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminalinden (AŞTİ) Çankırı il merkezine her saat direkt seferler mevcuttur. Ayrıca Kastamonu-Sinop istikametine giden yolcu otobüsleri ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Diğer illerden ise belirli aralıklarla yapılan düzenli seferler ile seyahat mevcuttur.

Havayolu ile;

Ankara Esenboğa Havalimanından HAVAŞ ya da ticari taksi ile Pursaklar semtine; ardından Pursaklar Belediyesi Aile Yaşam Merkezi karşısında bulunan şehirlerarası otobüs yazıhanelerinden Çankırı il merkezi istikametine giden şehirlerarası otobüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir.


ÇANKIRI-ULUYAZI KAMPÜSÜ

Çankırı Otobüs Terminalinden “Terminal-Uluyazı” şehir-içi otobüs hattı ile Uluyazı kampüsüne ulaşım sağlanabilmektedir. *Şehir-içi hatların kalkış saatleri dönem dönem güncellenmektedir. Güncel saat bilgisi için Çankırı Belediyesi’ne aşağıdaki numaralar ile ulaşabilir veya web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

153 – Çankırı Belediyesi

+90 552 153 18 18 – Hilal Masa WhatsApp Hattı

+90 376 212 14 00 – Çankırı Belediyesi Santral

444 03 18 – Çankırı Belediyesi Santral

ÇANKIRI-ILGAZ YERLEŞKESİ

Çankırı merkez ilçesinden Ilgaz İlçesine; Ilgaz minibüs kooperatifleri, otobüsler ve taleplere göre servisler ile ulaşım sağlanmaktadır. Ilgaz Otobüs Terminali Yüksekokulumuza  yürüme mesafesindedir.