Aday Öğrenci

Kıymetli Aday Öğrencilerimiz,

Yüksekokulumuz dört akademik bölüm ile hizmet vermektedir. Bu bölümler;

-Turizm İşletmeciliği 
- Turizm Rehberliği
- Gastronomi ve Mutfak Sanatları
- Rekreasyon Yönetimi`dir.

Turizm İşletmeciliği ile Turizm Rehberliği bölümlerinde eğitim-öğretim devam etmektedir.  Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Rekreasyon Yönetimi bölümlerine öğrenci alımına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yüksekokulumuzda görevli iki doçent doktor, dört doktor öğretim üyesi ve iki araştırma görevlisi doktor bulunmaktadır. 

Yerleşke: Yüksekokulumuz, Ilgaz ilçe merkezindedir.

Ulaşım: Okulumuz, ilçe merkezinde olup yürüme mesafesindedir.

Bölüm Özel Koşulu: Bölümlerimizin özel koşulu bulunmamaktadır.

Öğrenim Ücreti: Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim faaliyeti ücretsizdir. 

Eğitim-Öğretim Modeli: Yükselokulumuz bölümlerinin lisans eğitim öğretim süresi 4 yıl- 8 yarıyıldır. Talep eden öğrenciler için bir yıl yabancı dil hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi, Çankırı Merkez İlçe`sindeki Üniversitemizin Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi`nde verilmektedir. Bölümlerin ders içeriklerine ulaşmak için Bologna Bilgi Sistemi sayfasından faydalanabilirsiniz. Bölümlerimizde zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır. Bölümlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Barınma İmkanları: Ilgaz ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu`na ait herhangi bir yurt bulunmamaktadır. İsteyen öğrenciler, Ilgaz`da ev kiralayarak konaklayabilmektedir. Ayrıca öğrenciler, Ilgaz öğretmenevinden yararlanabilmektedir. 

Burslar: Başarılı öğrenciler, kısmi zamanlı öğrenci ve yemek burslarından yararlanabilmektedir.